В часовете по приложно изкуство учениците от I „а“ клас изработиха весели коледарчета от текстилни материи, картон и цветни хартии. Част от апликираните човечета се превърнаха в оригинални поздравителни картички, а с останалите децата създадоха общ проект – текстилно пано „Коледари“.
При изработването на паното първокласниците използваха разнообразни материали – текстил, вълна, дървени пръчици, цветни хартии и картон. Почти всички от тях са рециклирани отпадъци, които с въображение, сръчност и креативност учениците превърнаха в истинско произведение на приложното изкуство.
С изработените творби децата от иновативната паралелка взеха участие в Третия национален конкурс „Коледни вълнения“, конкурса за ръчно изработени коледни картички „От Коледа до Васильовден“, както и в конкурса за ръчно направени новогодишни картички в гр. Козлодуй. С нетърпение очакваме резултатите от конкурсите в началото на 2026 година.